top of page

Evinka

01.

S Evinčinou maminkou Vlastou, jejími sestrami a s ostatními dětmi ze sousedství jsme prožily krásné dětství. Už léta se nepotkáváme každý den, jen občas, poslední roky s kočárky. Naše děti už z nich většinou vyrostly, malá Evinka by měla také.  Ale nevyroste. Vždycky bude potřebovat kočárek. Narodila se s Rett syndromem, vzácným vrozeným neurologickým onemocněním vázaným na X chromozom, které postihuje především dívky, u nichž způsobuje těžké kombinované postižení. Nikdo nemůže Evince darovat takové dětství, jaké jsme prožily s její mámou. Ale společně můžeme jí i celé rodině pomoct ulehčit každodenní život. Evinka potřebovala speciální kočárek v hodnotě více než 40.000,- Kč. Slíbili jsme, že pomůžeme. Protože Evinčina maminka Vlasta je zároveň týmovou mistryní republiky v bowlingu, téma benefice bylo od začátku jasné – uspořádáme charitativní turnaj a budeme doufat, že se nám podaří vybrat alespoň část peněz, které jsou třeba. 18. února 2017 jsme v benešovském S Centru přivítali dvanáct týmů a jejich fanoušků. Všichni bojovali tak, jako by šlo minimálně o olympijské zlato, a nejen v drahách – součástí programu byla i tombola s více než stovkou cen a libovolnou cenou losu. Ve velkém finále nakonec zvítězil tým Knihkupectví Daniela, stříbro si odnesl tým složený z reprezentantek oddělení rehabilitace benešovské nemocnice Rudolfa a Stefanie a manželů Křivkových, třetí místo vybojoval tým společnosti FINPOS. Na vyhlášení se s tatínkem Tomášem přijela podívat i Evinka a tak byla u toho, když jsme mohli vyhlásit neuvěřitelnou částku, kterou se nám pro ni podařilo vybrat: 132.075,- Kč! (Část finančních prostředků poslali dárci přímo na účet rodiny Eidernových a neprošla tak účetnictvím fondu.) Evince jsme koupili speciální kočárek Rover Reha Standart M za 42.183,- Kč a na účet rodiny převedli 43.000,- Kč na úhradu rehabilitace nebo dalších potřebných kompenzačních a rehabilitačních pomůcek. Velký dík patří všem, kteří dokázali, že si umíme pomáhat: panu Antonínu Stibůrkovi, Magdě a Martinovi Slavíkovým za bezplatný pronájem bowlingu, všem týmům i těm, kteří přispěli a nehráli, Lucii Koubkové z jezdeckého oddílu Zderadice za ukázky hipoterapie a jízdy na koních, všem dárcům cen do tomboly (Knihkupectví Daniela, Papírnictví Hager, Dagmar Horáčková, bižuterie Stella, Italská cukrárna, Pivovar Svijany, Pivovar Ferdinand, Eva Brabcová – Štrůdl do krabice, manželé Koubkovi, Benecentrum s.r.o. a další), žákům SOU J. Nohy za organizaci tomboly, Míše Procházkové a dalším přátelům za všestrannou pomoc a podporu.

V roce 2021 se na nás rodina Evinky obrátila znovu s prosbou o příspěvek na nákup nového, většího kočárku. Díky Nadaci rozvoje občanské společnosti a prostředkům Charitativního konta Swiss Life Select Česká republika s.r.o. jsme mohli pomoci částkou 17.872,- Kč.

Na konci roku 2021 se konal další charitativní bowlingový turnaj pro Evinku. Přátelé rodiny Eidernových a Zlaté hvězdy poslali na náš transparentní účet neuvěřitelných 142.261,- Kč. 66.500,- Kč bylo použito na úhradu dvou rehabilitačních pobytů na speciální klinice Armandi, zbylých 75.761,- Kč jsme převedli na účet rodiny, která peníze použije na nákup rehabilitačních a kompenzačních pomůcek pro Evinku.

Eva_foto1.jpg
bottom of page