top of page
Snímek obrazovky 2022-09-07 v 5.57.36.png

Akce
Veřejná sbírka běží nepřetržitě na našem transparentním účtu 123 - 1288210297/0100 u Komerční banky, a.s. v Benešově. Kromě toho pořádáme jednotlivé akce pro hvězdičky, které potřebují pomoc. Nezáleží na tom, jestli jsou malé nebo velké.

AŤ VÁM V ROCE 2023 SVÍTÍ ŠŤASTNÁ HVĚZDA!

SKVĚLÉ JÍDLO, DOBRÉ SKUTKY!

S nadšením se po roce vrátíme do lokality Na Rubši v Poříčí nad Sázavou. Dorazte 16. září a přesvědčte se sami, že někdy stačí opravdu jen pár nadšenců a touha udělat něco mimořádného. Na 2. ročníku Benefičního street food festivalu toho bude k vidění mnohem víc než loni, namátkou piva z minipivovarů, káva z malých pražíren, vína, cidery, skvělé dezerty včetně veganských, burgery, lahůdky z grilu, staročeskou i asijskou kuchyni, živá hudba a program pro děti. Výtěžek festivalu věnují organizátoři i letos našemu nadačnímu fondu a my potom Elišce Drábové, která trpí těžkou formou autismu a potřebuje nákladné terapie, rehabilitace i osobního asistenta.

Plakát png.png

Sbírka pro Danielku Vinšovou pokračuje!

Společně s velkou Danielou, stejnojmenným knihkupectvím a nadačním fondem Zlatá hvězda můžete pomáhat až do konce ledna. Náš transparentní účet 123-1288210297/0100 je stále otevřený a v platnosti zůstávají i QR kódy. Cíl je ještě daleko, ještě nejsme ani v polovině. Budeme moc rádi za jakýkoliv příspěvek. Děkujeme.

Velká Daniela pomáhá malé

Daniela Bendová je majitelkou rodinného knihkupectví na Masarykově náměstí. A taky členkou správní rady nadačního fondu. Zastavte se kdykoliv od 15. listopadu do 31. prosince  -  třeba pro vánoční dárky – a pomozte společně s velkou Danielou jedné malé, tříleté Danielce Vinšové. Její příběh najdete v odkazu Naše hvězdičky/Danielka. Potřebujeme ještě 100.000,- Kč, abychom Danielce mohli pořídit speciální rehabilitační přístroj Motren Duo 3. Dokážeme to spolu jako vánoční dárek?

ZH_banner_A4_Danielka_OK.jpg

V září máme napilno! 

Čekají nás dva perné víkendy a tři akce, vyberte si, kam za námi vyrazíte.

FOOD Festival v Poříčí nad Sázavou

V lokalitě Na Rubši bydlí milovníci dobrého jídla a pití a tak se rozhodli přivézt si to nejlepší doslova až domů. V sobotu 17. září se v Poříčí určitě zastavte a od 11 do 19 hodin ochutnejte piva z minipivovarů, kávu z malých pražíren, vína, cidery, skvělé dezerty včetně veganských, burgery, lahůdky z grilu, staročeskou i asijskou kuchyni. Bude i živá hudba a program pro děti. Vstup je dobrovolný, výtěžek festivalu věnují organizátoři našemu nadačnímu fondu  a my potom Danielce Vinšové -  tříleté holčičce se stejnou diagnózou, jakou má Adam Hrdý (viz „naše hvězdičky“).

Plakát png..png

Benešovský běžecký festival

Pokud to v sobotu přeženete s dobrým jídlem a pitím, neděle nabízí jednoduché řešení - 18.září se přesouváme na 9. ročník Benešovského běžeckého festivalu, který se bude podruhé konat na novém atletickém stadionu Na Sladovce. Pod heslem „Každý může běžet“ přivítáme závodníky od mrňousků až po seniory na tratích od 60 m až po 10 km. Tentokrát se bude i házet oštěpem, na počest 100. výročí narození Emila a Dany Zátopkových. A my budeme samozřejmě na místě s naší kasičkou. Všechno, co do ní vhodíte, 100% startovného z benefičního běhu a 10% ze startovného ze všech dalších běhů věnujeme s pořadateli festivalu těžce postižené Emě Boučkové (viz „naše hvězdičky“). Tak si přijďte dát do těla a pomáhat. Bude to parádní den!

 

https://www.benesov-beh.cz/novinky/propozice-prihlasovani-na-benesovsky-bezecky-festival-18-zari-2022-9-rocnik

letak-A5-beh-2022-3.jpg

Potravinová sbírka pro ukrajinské uprchlíky

Válka na Ukrajině stále neskončila a je šílené, že ve 20.letech 21. století se něco takového děje v Evropě. A vlastně kdekoliv na světě. Jsme pyšní na to, že žijeme v zemi, která napadené zemi pomáhá nevídaným způsobem. I my se snažíme přispět podle našich možností a sil. Už na jaře jsme uspořádali sbírku oblečení a potravin a Benešáci nás doslova zavalili vším, co bylo třeba. Auta rozvezla pomoc do několika uprchlických center v celé ČR, podstatná část putovala na Institut veřejné zprávy, kde od března žije téměř 70 ukrajinských dětí různého věku, některé z nich s rodiči nebo prarodiči. I když všichni touží vrátit se domů, zatím to není možné a rádi bychom jim znovu pomohli, tentokrát čistě potravinovou sbírkou. Bude se stejně jako na jaře konat v přízemí Polikliniky na Malém náměstí, v pátek 23.9. od 13 do 18 hodin a v sobotu 24.9. od 9 do 13 hodin. Potřebujeme zejména balenou vodu, trvanlivé potraviny (těstoviny, rýži, luštěniny, konzervy) a kojeneckou výživu. Někdy je prostě třeba pomoc víckrát…

Potravinova_A4_PRINT.jpg
bottom of page