top of page

Novinky

Vyhledat

18.11.2022


Benešovský běžecký festival letos pomáhal Emě Boučkové, která je naší hvězdičkou od roku 2018. Do hvězdářské pokladničky přispěli běžci i diváci částkou 24.206,- Kč. O pár dní později přišlo na náš účet 35.000,- Kč se zprávou „pro Emu“ od advokátní kanceláře Volf a partneři s.r.o.. Začátkem listopadu jsme pak přidali 2.872,- Kč z pokladničky v Knihkupectví Daniela. Zaokrouhlili jsme na 65.000,- Kč a posíláme Boučkovým na speciální ortézy, které nehradí pojišťovna, ale Emě by mohly pomoci vyhnout se operaci.

1 zobrazení0 komentářů

25.9.2022


V polovině března jsme uspořádali „první kolo“ a tehdy oblečení, potraviny, kosmetika a hračky doslova zaplavily přízemí polikliniky a zaplnily několik dodávek. Lidé se vraceli a přinášeli další a další potřebné věci. Tento pátek a sobotu přispělo osm rodin, jejichž dary se tak akorát vešly na pult šatny. Je to málo? Vůbec ne. Každý pytlík rýže, krabice mléka nebo kapsička s dětskou výživou má cenu zlata. Pokud to bude třeba, uspořádáme novou sbírku, protože jen pouhá představa, že se jednou ocitneme ve stejné situaci, tedy odkázáni na pomoc jiného státu nebo jiných lidí, nám nedává spát. Pomáhat těm, kdo jsou v nouzi, je přece samozřejmost a základní gesto lidskosti.

0 zobrazení0 komentářů

21.9.2022


Po roce se běžci z Benešova i okolí znovu seběhli na nový atletický stadion v Benešově, aby po celý den v různých kategoriích a na tratích různých délek změřili své síly. Nedílnou součástí Benešovského běžeckého festivalu je charitativní běh, kdy je celé startovné věnované vybranému dítěti, jehož rodina potřebuje finanční pomoc - na nákup speciálních rehabilitačních pomůcek, přístrojů nebo léčebných pobytů. Letos pořadatelé vybrali Emu Boučkovou, které Zlatá hvězda pomáhá už několik let. Neděle 18. září přinesla na podporu Emy nakonec téměř 55.000,- Kč. Díky všem, kdo se zúčastnili nebo přispěli do naší kasičky!

0 zobrazení0 komentářů
1
2
bottom of page