top of page

Novinky

VyhledatZačátkem dubna vystoupil v našem „Kácečku“ mistr improvizace Jaroslav Dušek s představením Dona Miguela Ruize Pátá dohoda. Nabitý sál tleskal po představení nejen skvělému kulturnímu zážitku, ale i mimořádnému gestu herce a pořádajícího Kulturního informačního centra. Společně se dohodli, že výtěžek představení věnují dvěma neziskovým organizacím a my jsme moc rádi, že nadační fond Zlatá hvězda je jednou z nich! Velkolepý dar 25.000,- Kč už přistál na našem účtu. Mnohokrát děkujeme!

0 zobrazení0 komentářů

Jsme moc rádi, že týden před Štědrým dnem jsme mohli konečně předat dárky dvěma úžasným holčičkám a jejich rodinám. Před rokem jsme se seznámili s Danielkou Vinšovou, kterou svalová dystrofie odmalinka upoutala na invalidní vozík. Tahle upovídaná a veselá princezna ve všech ale budí dojem, že vlastně vyhrála. Její optimismus a energie jsou tak nakažlivé, jako byste se napili kouzelného elixíru. Danielce jsme slíbili nový, lehký vozík, na kterém by se mohla snadno pohybovat doma i ve školce a třeba i tančit, když na to přijde! Výrobce ho dodal v listopadu a Danielka se nám s ním v pátek 15. prosince přijela pochlubit do obřadní síně Městského úřadu v Praze (děkujeme hvězdáři Zdeňkovi Zahradníčkovi za zajištění a přejeme mu brzké uzdravení). Jestli se dá o invalidním vozíku říct, že je krásný, tak tenhle tedy je! Má nádherná růžová kola a je opravdu neuvěřitelně lehoučký. Myslíte, že jsme vašich 120 000,-Kč investovali dobře?

Eliška Drábová je jako křehoučká víla z jiného světa. Holčička s autismem plynně čte, díky různým terapiím a třeba i speciální kočičce Jackie dělá velké pokroky. Jsme moc rádi, že se na našem společném setkání cítila dobře a prozpěvovala si. Stejně jako Danielka měla velkou radost z knížky od hvězdářky Daniely Bendové (moc děkujeme za krásný předvánoční dárek pro obě holčičky). Tím hlavním byl šek na 85 000,- Kč, který si moc ráda převzala Eliščina maminka. Peníze rodině pomohou pokrýt další terapie a speciální pomůcky. A my se těšíme, že nám Eliška příště ukáže, co se nového naučila.

Děkujeme dalším hvězdářům – Else Zemánkové za dodání lahodných jednohubek, Pepovi Štěpánkovi za krásné květiny pro dámy – panu a Karlu Šindelářovi za bublinky a minizákusky.

PŘEJEME VÁM VŠEM KRÁSNÉ SVÁTKY A AŤ VÁM V NOVÉM ROCE SVÍTÍ ŠŤASTNÁ HVĚZDA!7 zobrazení0 komentářů

16. a 17. září jsme měli s kolegy hvězdáři napilno. V sobotu jsme moc rádi přijali pozvání na 2. ročník Food Festivalu v Poříčí nad Sázavou, který opět věnuje dobrovolné vstupné našemu nadačnímu fondu pro Elišku Drábovou. Stejně jako loni se připojí i prodejci. Přijela se podívat i Danielka Vinšová, které díky loňskému Food Festivalu můžeme pořídit nový mechanický vozíček. Všichni doufáme, že se v něm Danielka poprvé sveze v listopadu, potřebuje ho opravdu jako sůl, protože roste jako z vody! Byla to nádherná sobota, počasí se tentokrát opravdu vytáhlo a všichni jsme si užili krásný den s výborným jídlem a pitím a skvělou náladou.

A v neděli ráno už jsme byli i s pokladničkami nastartovaní na 10. Benešovském běžeckém festivalu, se kterým symbolicky „běžíme“ už od roku 2017. Organizátoři už tradičně věnují 100% startovného z charitativního běhu a 10% ze všech ostatních přímo vybrané rodině. Letos už to bylo kolem poledne pře 20.000 Kč.

V pondělí ráno jsme po otevření pokladniček na Městském úřadě věděli naprosto přesně, že díky vám máme pro Elišku Drábovou z obou akcí 44.228 Kč. A tím to neskončilo. Až do dnešního dne přibylo na náš transparentní účet dalších více než 30.000,-Kč. Pomůžete nám tuhle pěknou částku zaokrouhlit alespoň na 80.000,- Kč? Stačí poslat jakýkoliv dar na náš účet https://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/123-1288210297 nebo „nakrmit“ pokladničku třeba až si půjdete koupit knížku do Knihkupectví Daniela na Masarykově náměstí.

Děkujeme!

4 zobrazení0 komentářů
bottom of page